Ohlédnutí: Degustační večeře "Vzhůru nohama"

Restaurace Radniční sklípek Kroměříž uspořádala další speciální večer a my z Gastro Zlínu jsme se rádi nechali zlákat k návštěvě. Degustační večeře pod názvem "Vzhůru nohama" pod vedením šéfkuchaře Jiřího "George" Bozděcha s párováním vín od sommeliéra Josefa Klimeše začal hned milým přivítáním u vstupu do restaurace a usazením ke stolu.

Aperitiv Kir Royal s domácím fialkovým sirupem hned krásně naladil naše chuťové pohárky.

Hned amuse bouche ukázal, že máme co do činění s PANEM KUCHAŘEM. Velmi originální provedení sýrových kuliček v prachu z medvědího česneku podávané v hrajícím květináčku řeřichy byl fakt originální a my byli zvědaví na pokračování.

Předkrmy byly dva a oba se moc povedly. Velmi nápaditý servis a úžasná chuťová vyváženost. Jako první játrový parfait s červenou cibulkou na dřevěném prknu a následoval balíček z listového těsta s kozím sýrem, doplněný čtyřmi způsoby úpravy červené řepy. Skvělé, tak jen další chody do nás.

Krásný mezichod představoval jemně zauzený losos se salátkem z fenyklu a jablek a tapiokový chips. Vše chuťově vyvážené.

Na polévce nás velmi zaujala její prezentace formou čaje o páté. Chutné a originální. Vývar byl silný a čistý.

Hlavní chod hrál barvami a skvělými chuťovými kombinacemi. Marinovaný vepřový bok s mrkví, pastiňákem a šalotkou byl měkoučký a lahodný. Opět velmi povedená kombinace chutí a kreativity. Dalším chodem byly dva druhy jehněčího masa (roláda a hřebínek), domácí nakládaná zelenina s lahodnou omáčkou z uzené cibule a batátový koláček. Tuto chuť podporoval silný jehněčí výpek. Vše velmi chutné a už jsme jen čekali, s čím nás pan kuchař překvapí při servisu dezertu.

Když obsluha donesla bílé prkno, říkali jsme si, že to asi bude dezert "jaký svět neviděl" A opravdu! Všechna naše očekávání byla totálně rozmetána. Dezert dort Pavlova byl servírován stylem live show přímo na stole a jeho provedení bylo nejen velmi velmi originální, ale i delikátní. Sice nám spadla brada, ale naštěstí žádný kousek výtečného dezertu. Jedním slovem "úžasné".

Nakonec jsme dostali ještě malou pozornost v podobě čokoládového brownies a šli jsme si užívat našeho výjimečného zážitku.

Doufáme (i kvůli vám, kteří se na akci nedostali), že bude Restaurace Radniční sklípek Kroměříž! ještě někdy podobný večer pořádat. Krásné prostředí restaurace, milý a znalý personál a skvělý gastro zážitek. Odjížděli jsme více než spokojeni.

Fotogalerie