Rozhovor: Čokoládovna Janek

 19. 03. 2018  Gastro Brno

Čokoládovna Janek v Uherském Brodě je pro nás rozhodně jedním z nejzajímavějších podniků v kraji. Luxusní ručně vyráběnou čokoládu si zkrátka a dobře nespletete. Nedalo nám to a vyzpovídali jsme jejího zakladatele.

Zdravíme vás. Jak vás napadlo založit zrovna čokoládovnu?

Napadlo to vlastně mého kolegu Vlasťu. Měl v té době už pracovní zkušenosti z čokoládovny v Holandsku. Napadlo ho tedy, že by bylo fajn začít ručně vyrábět poctivou čokoládu i u nás v České republice. Moc takových podniků v tuzemsku není a my to chtěli dělat jinak – především poctivě a s chutí.

Váš tým tvoří 4 mladí studenti. Kde jste se poznali?

Ano, aktuálně jsme na to celkem 4 – Vašek Durďák, Vlastimil Urbanec, Anetka Hroznová a Jindřich Košťál. Všichni jsme vlastně spolužáci – někteří ze střední školy, někteří z vysoké.

Jste spíše stále kamarádi nebo už především obchodní partneři?

Kamarádi samozřejmě stále jsme, i když se někdy chytneme a atmosféra najednou zhoustne. To je ale s přibývajícími objednávkami a stále delší dobou strávenou ve výrobě hádám normální. Zároveň jsme ale i obchodní partneři – myslím, že umíme dobře rozlišovat mezi pracovními a přátelskými chvílemi. 

Kladete důraz zejména na kvalitní suroviny. Jak je vybíráte?

Ano, to je naší prioritou. Kakaové boby a máslo dovážíme z ověřených oblastí. Vše pečlivě kontrolujeme a zkoušíme kombinovat právě tak, abychom dosáhli co nejexkluzivnější chuti.

Vsázíte na stálé dodavatele nebo rádi experimentujete?

Spolupracujeme výhradně s dodavateli, kteří mají dlouhodobou tradici a reference. Vyhovuje nám jak kvalita, tak i smluvní podmínky.

Kde všude můžeme vaši čokoládu ochutnat anebo přímo koupit?

Naši čokoládu můžete aktuálně koupit téměř ve všech větších městech na Moravě, ale i někde třeba i v Moravskoslezském kraji nebo v Čechách a na Slovensku. Kompletní seznam míst, kam čokoládu a kakaové doplňky dodáváme, najdete na našich internetových stránkách.

Jak často přicházíte s nějakou novinkou ve vašem portfoliu?

Když nás napadne nějaká pecka, je to zpravidla rychlý proces. Někoho z nás třeba napadne nová příchuť pralinek, posyp čokolády nebo úplně jiný produkt. Společně se posadíme a co nejdříve začneme vyrábět. Snažíme se našim zákazníkům a obchodním partnerům dodávali stále nové produkty a rozšiřovali sortiment.

Kolik výrobků aktuálně máte v nabídce?

Nejsem schopen z hlavy uvést přesná čísla. Naše nabídka se neustále rozrůstá a obměňuje. Nabízíme ale téměř 30 druhů čokolád v klasické řadě a v té exkluzivní s názvem Passion. Dále tady máme nejrůznější čokoládové doplňky, jako srdíčka, pralinky nebo třeba namáčené lanýže. To všechno v kombinacích mléčné, tmavé a bílé čokolády. Vyrábíme také třeba kakaovou hmotu nebo výborné čokoládové chutney s čokoládou a chilli.

Děkujeme za rozhovor. Podělíte se s námi na konec o nějaké plány do nejbližší budoucnosti?

V nejbližší době plánujeme uvedení řady „bean to bar“ čokolád (od bobu až po samotnou tabulku); a to v různých procentních variantách. Od extra tmavé čokolády až po tu mléčnou – všechny budou obsahovat delikátní kokosový cukr. Těšit se můžete na krásné nové krabičky a bude to prostě bomba.

Facebook: https://www.facebook.com/cokoladovnajanek/

Odkaz na Eshop: https://www.gastrozlin.cz/eshop/ 

 

Fotogalerie