Dnes je mezinárodní den burgerů. Jak ho oslavíte vy?

Právě na 28. května každoročně připadá mezinárodní den hamburgerů. Že jste o takovém dni ještě neslyšeli? Přiblížíme vám něco z jeho historie a na závěr poradíme pár míst, která jsou v našem regionu jako stvořená pro takovou oslavu.

Burgery zná celý svět

Kdo by neznal hamburger (nebo jednoduše jen burger). Tento jednoduchý sendvič z grilovaného kousku mletého masa uprostřed delikátní housky učaroval celému světu. Možná jste ani nevěděli, že jeho název je odvozen od německé metropole Hamburku. I když se ale Burgery staly v následujících desetiletích synonymem zejména pro kulturu amerických řetězců s rychlým občerstvením, dnes už si tento pokrm můžete objednat takřka po celém světě. A to často doslova „na každém rohu“.

Velké oblibě se burgery těší i v našich končinách. Najdete je v nabídkách restaurací a své místo si tady našly dokonce i specializované „burgrárny“. Klidně bychom se vsadili, že alespoň jednou v životě jste si tuhle pochoutku dali i vy.

Z nejrůznějších dostupných variací si dnes vybere snad už úplně každý. Vůbec nejznámější alternativou je cheeseburger, který je krom masa doplněn ještě o plátky sýru. Slavný hollywoodský herec Matthew McConaughey na něj dokonce nedá tak moc dopustit, že údajně pronesl výrok: „Ten, kdo vymyslel hamburger byl sice chytrý – ale ten, kdo vymyslel cheeseburger – to byl teprve génius.“ Jednotlivým variacím se přitom meze nekladou – neholdujete masu? Ochutnejte řepový burger. Anebo máte rádi pálivější jídla? Zkuste burger s papričkami jalapeño.

Oslava mezinárodního dne burgerů

Jak jsme ostatně prozradili už v titulku, svůj vlastní mezinárodní den mají i burgery. Každoročně připadá na 28. května a labužníci po celém světě nedají dopustit na tuto příležitost vychutnat si právě svou oblíbenou recepturu.

 

Přidáte se k letošním oslavám i vy? Vůbec přitom nevadí, že jste o existenci tohoto dne až doteď neměli nejmenší ponětí. Tady pro vás máme několik tipů, kde si zaručeně pochutnáte.

Restaurace, které nabízí ve svém sortimentu burgery najdete zde: https://bit.ly/2xnFOSM

Fotogalerie