Recept na rychlou roládu s malinami

 01. 07. 2019  Gastro Brno

Vážení příznivci dezertů a dortů, dlouho vám dlužím novinky z mého domácího pečení, o receptu ani nemluvě. Dnes se s vámi podělím o rychlovku, kterou zvládne opravdu každý. Jak se tak v tom vedru poflakuju, vzpomněla jsem si na zbytky krému z posledního dortu, na roládku to určitě vystačí. Ale nechce se mi potit v kuchyni. Tak poslyšte recepis, co jsem teď zpraktikovala (snad se na mě cukrářský bůh nenaštve).

Ingredience
celá vejce 4 krystalový cukr 125 g polohrubá mouka s kakaem 125 g
mascarpone 1 smetana na šlehání 1

Celá vajíčka šlehat s cukrem do pěny (než se cukr rozpustí a pěna hezky zhoustne a zesvětlí), šlehala jsem ručním šlehačem na vyšší obrátky. Tady je třeba trošku trpělivosti.

Pak jemně vmíchat nejlépe prosátou polohrubou mouku smíchanou s kakaem (přiměřeně) a s práškem do pečiva (ne celým, taky přiměřeně). Vidíte sami, žádné žloutky zvlášť, bílky zvlášť ... všechno naráz, prášek do pečiva ledacos zvládne. Já vím, není to úplně cukrářsky košer. To všechno - mouku, kakao, pečící prášek - dohromady také v množství 125 g.

Šup s tím na plech vyložený pečícím papírem a do vyhřáté trouby na 180 stupňů na 10 min (doporučuji hlídat).

Mezitím rozpustit opatrně ve vodní lázni čokošku (přiměřeně, odhadem na velikost piškotového plátu) a vyšlehat mascarpone se šlehačkou (tady pozor na přešlehání).

Čokoládu jsem natřela na čistou bublinkovou folii, na to upečený piškotový plát, potřít maličko krémem lemon curd (taky zbylo z dortu, nemusí být), mascarpone krém a maliny, co se vleze. Zamotat a chladit.

To celé máte hotovo určitě do 30 min. Teď se můžete jít chladit vy :-) Ať to dopadne jak chce, stejně nezbude.

Jednoduché, rychlé, výtečné! Vím, o čem mluvím - včera odpoledne jsem dělala, dnes není už ani drobek.


Sdílejte tento článek:
Fotogalerie